LAL
Do g├│ry

Kogo szukamy?

Szanowna Kandydatko, Szanowny Kandydacie!

Dzi─Ökujemy za zainteresowanie nasz─ů szko┼é─ů. Liceum Artes Liberales ma ambicj─Ö by─ç szko┼é─ů przysz┼éo┼Ťci, daj─ůc─ů mo┼╝liwo┼Ť─ç najwy┼╝szej jako┼Ťci edukacji w wybranym obszarze, a jednocze┼Ťnie przyk┼éadaj─ůc─ů du┼╝─ů wag─Ö do budowania relacji oraz zdrowego poczucia w┼éasnej warto┼Ťci, pozwalaj─ůcego uczy─ç si─Ö, realizowa─ç cele, przyja┼║ni─ç si─Ö, rozwija─ç, kocha─ç, ┼╝y─çÔÇŽ

Szko┼éa to przecie┼╝ przede wszystkim i nade wszystko ludzie. Wzajemnie ┼╝yczliwi, pogodni, inspiruj─ůcy i motywuj─ůcy si─Ö nawzajem. LAL to obietnica 4 lat ciekawego ┼╝ycia, budowania spo┼éeczno┼Ťci, dbania o ni─ů, do┼Ťwiadczania ┼Ťwiata w jego r├│┼╝norodno┼Ťci, nauki na najwy┼╝szym poziomie i przygotowania do zdania egzamin├│w na dowolnie wybrany kierunek studi├│w w Polsce i za granic─ů. Jeste┼Ť zainteresowana/ny?

Szukamy os├│b:

• Ciekawych ┼Ťwiata i zainteresowanych nauk─ů w wybranych przez siebie obszarach;
  • O r├│┼╝norodnych zainteresowaniach. Chcemy mie─ç w spo┼éeczno┼Ťci zar├│wno umys┼éy ┼Ťcis┼ée, jak i sportowc├│w, artystyczne dusze czy osoby lubi─ůce pisa─ç i czyta─ç;
  • Gotowych do systematycznego zwi─Ökszania samodzielno┼Ťci i odpowiedzialno┼Ťci, zmotywowanych do dzia┼éania i korzystania z zasob├│w LAL;
  • Wra┼╝liwych spo┼éecznie, otwartych i empatycznych.

This will close in 0 seconds

Czego mo┼╝esz si─Ö spodziewa─ç w LAL?

• Wspieramy w czasie ca┼éego procesu edukacji

Pierwszy rok to rok wybor├│w, kiedy pomo┼╝emy Ci z decyzj─ů na jakie rozszerzenia si─Ö zdecydowa─ç. W kolejnych latach b─Ödziemy towarzyszy─ç Ci w realizacji ┼Ťcie┼╝ki edukacyjnej, kt├│ra doprowadzi Ci─Ö do dowolnie wybranego kierunku studi├│w w Polsce lub za granic─ů.

• Stawiamy wymagania

Wolno┼Ť─ç w naszym liceum polega mi─Ödzy innymi na mo┼╝liwo┼Ťci wyboru dowolnych rozszerze┼ä. Rewersem wolno┼Ťci jest odpowiedzialno┼Ť─ç. Mo┼╝esz si─Ö wi─Öc spodziewa─ç, ┼╝e na przedmiotach wybranych jako rozszerzone, spotkasz wysokie akademickie wymagania i ┼Ťwietnie przygotowanych nauczycieli.

• Pracujemy bez ocen sumarycznych

B─Ödziesz regularnie otrzymywa─ç informacje zwrotne o wykonywanych zadaniach oraz okresowe oceny opisowe. Nie b─Ödziesz mia┼é wi─Öc nad sob─ů widma strasz─ůco-motywuj─ůcej jedynki!

• Pracujemy metod─ů odwr├│conej klasy

Do niekt├│rych zaj─Ö─ç b─Ödziesz musia┼é si─Ö przygotowa─ç wcze┼Ťniej - wys┼éucha─ç wyk┼éadu, przeczyta─ç wprowadzenie, zrobi─ç zadania sprawdzaj─ůce stan wiedzy.

• Pracujemy tak┼╝e zdalnie (chocia┼╝ zdecydowanie preferujemy kontakt osobisty)

Cz─Ö┼Ť─ç zaj─Ö─ç prowadzimy w formule zdalnej.┬á Uczymy si─Ö, jak efektywnie pracowa─ç w r├│┼╝nych trybach pracy - w szkole, zdalnie b─ůd┼║ hybrydowo.

• Wyje┼╝d┼╝amy na w┼é├│cz─Ögi

Wyprawy edukacyjne s─ů dla nas kluczowym do┼Ťwiadczeniem. Chcemy wsp├│lnie poznawa─ç ┼Ťwiat - jest to jeden z naszych priorytet├│w. Nie je┼║dzimy do luksusowych hoteli i pensjonat├│w. Zdarza si─Ö, ┼╝e ┼Ťpimy pod namiotami, w hostelu czy zaprzyja┼║nionej szkole. Rozwijamy zaradno┼Ť─ç, dyscyplin─Ö, i otwarto┼Ť─ç - na przygod─Ö, niewygod─Ö, ale te┼╝ i najpi─Ökniejsze z niespodzianek, kt├│re nios─ů ze sob─ů odkrywanie nowych miejsc i poznawanie ludzi!

• Pracujemy projektowo

W pierwszym roku nauki b─Ödziesz realizowa─ç roczny projekt spo┼éeczny, ucz─Öszczaj─ůc regularnie na lekcje zarz─ůdzania projektem. Praca projektowa b─Ödzie te┼╝ obecna zar├│wno na innych przedmiotach i podczas wyjazd├│w, jak i w nast─Öpnych latach nauki. Mo┼╝esz wi─Öc spodziewa─ç si─Ö jej sporej dawki!

• Rozmawiamy

Nasz─ů ambicj─ů jest zbudowanie edukacyjnego ekosystemu, kt├│rego elementami s─ů: m┼éodzie┼╝, rodzice, pracownicy szko┼éy. ┼╗eby si─Ö dobrze rozumie─ç, ÔÇťpog┼éa┼ŤniamyÔÇŁ wzajemne s┼éuchanie i bardzo du┼╝o rozmawiamy. Unikamy dogmatyzm├│w i szukamy wsp├│lnie optymalnych rozwi─ůza┼ä. Og├│lnie dost─Öpna kawa, herbata, woda, sprzyjaj─ů dobrym spotkaniom.

This will close in 0 seconds