LAL
Do góry

Kogo szukamy?

Szanowna Kandydatko, Szanowny Kandydacie!

Dziękujemy za zainteresowanie naszą szkołą. Liceum Artes Liberales ma ambicję być szkołą przyszłości, dającą możliwość najwyższej jakości edukacji w wybranym obszarze, a jednocześnie przykładającą dużą wagę do budowania relacji oraz zdrowego poczucia własnej wartości, pozwalającego uczyć się, realizować cele, przyjaźnić się, rozwijać, kochać, żyć…

Szkoła to przecież przede wszystkim i nade wszystko ludzie. Wzajemnie życzliwi, pogodni, inspirujący i motywujący się nawzajem. LAL to obietnica 4 lat ciekawego życia, budowania społeczności, dbania o nią, doświadczania świata w jego różnorodności, nauki na najwyższym poziomie i przygotowania do zdania egzaminów na dowolnie wybrany kierunek studiów w Polsce i za granicą. Jesteś zainteresowana/ny?

Szukamy osób:

 • Ciekawych świata i zainteresowanych nauką w wybranych przez siebie obszarach;
 • O różnorodnych zainteresowaniach. Chcemy mieć w społeczności zarówno umysły ścisłe, jak i sportowców, artystyczne dusze czy osoby lubiące pisać i czytać;
 • Gotowych do systematycznego zwiększania samodzielności i odpowiedzialności, zmotywowanych do działania i korzystania z zasobów LAL;
 • Wrażliwych społecznie, otwartych i empatycznych.

This will close in 0 seconds

Czego możesz się spodziewać w LAL?

 • Wspieramy w czasie całego procesu edukacji

Pierwszy rok to rok wyborów, kiedy pomożemy Ci z decyzją na jakie rozszerzenia się zdecydować. W kolejnych latach będziemy towarzyszyć Ci w realizacji ścieżki edukacyjnej, która doprowadzi Cię do dowolnie wybranego kierunku studiów w Polsce lub za granicą.

 • Stawiamy wymagania

Wolność w naszym liceum polega między innymi na możliwości wyboru dowolnych rozszerzeń. Rewersem wolności jest odpowiedzialność. Możesz się więc spodziewać, że na przedmiotach wybranych jako rozszerzone, spotkasz wysokie akademickie wymagania i świetnie przygotowanych nauczycieli.

 • Pracujemy bez ocen sumarycznych

Będziesz regularnie otrzymywać informacje zwrotne o wykonywanych zadaniach oraz okresowe oceny opisowe. Nie będziesz miał więc nad sobą widma strasząco-motywującej jedynki!

 • Pracujemy metodą odwróconej klasy

Do niektórych zajęć będziesz musiał się przygotować wcześniej - wysłuchać wykładu, przeczytać wprowadzenie, zrobić zadania sprawdzające stan wiedzy.

 • Pracujemy także zdalnie (chociaż zdecydowanie preferujemy kontakt osobisty)

Część zajęć prowadzimy w formule zdalnej.  Uczymy się, jak efektywnie pracować w różnych trybach pracy - w szkole, zdalnie bądź hybrydowo.

 • Wyjeżdżamy na włóczęgi

Wyprawy edukacyjne są dla nas kluczowym doświadczeniem. Chcemy wspólnie poznawać świat - jest to jeden z naszych priorytetów. Nie jeździmy do luksusowych hoteli i pensjonatów. Zdarza się, że śpimy pod namiotami, w hostelu czy zaprzyjaźnionej szkole. Rozwijamy zaradność, dyscyplinę, i otwartość - na przygodę, niewygodę, ale też i najpiękniejsze z niespodzianek, które niosą ze sobą odkrywanie nowych miejsc i poznawanie ludzi!

 • Pracujemy projektowo

W pierwszym roku nauki będziesz realizować roczny projekt społeczny, uczęszczając regularnie na lekcje zarządzania projektem. Praca projektowa będzie też obecna zarówno na innych przedmiotach i podczas wyjazdów, jak i w następnych latach nauki. Możesz więc spodziewać się jej sporej dawki!

 • Rozmawiamy

Naszą ambicją jest zbudowanie edukacyjnego ekosystemu, którego elementami są: młodzież, rodzice, pracownicy szkoły. Żeby się dobrze rozumieć, “pogłaśniamy” wzajemne słuchanie i bardzo dużo rozmawiamy. Unikamy dogmatyzmów i szukamy wspólnie optymalnych rozwiązań. Ogólnie dostępna kawa, herbata, woda, sprzyjają dobrym spotkaniom.

This will close in 0 seconds