LAL
Do g贸ry

Kogo szukamy?

Szanowna Kandydatko, Szanowny Kandydacie!

Dzi臋kujemy za zainteresowanie nasz膮 szko艂膮. Liceum Artes Liberales ma ambicj臋 by膰 szko艂膮 przysz艂o艣ci, daj膮c膮 mo偶liwo艣膰 najwy偶szej jako艣ci edukacji w wybranym obszarze, a jednocze艣nie przyk艂adaj膮c膮 du偶膮 wag臋 do budowania relacji oraz zdrowego poczucia w艂asnej warto艣ci, pozwalaj膮cego uczy膰 si臋, realizowa膰 cele, przyja藕ni膰 si臋, rozwija膰, kocha膰, 偶y膰鈥

Szko艂a to przecie偶 przede wszystkim i nade wszystko ludzie. Wzajemnie 偶yczliwi, pogodni, inspiruj膮cy i motywuj膮cy si臋 nawzajem. LAL to obietnica 4 lat ciekawego 偶ycia, budowania spo艂eczno艣ci, dbania o ni膮, do艣wiadczania 艣wiata w jego r贸偶norodno艣ci, nauki na najwy偶szym poziomie i przygotowania do zdania egzamin贸w na dowolnie wybrany kierunek studi贸w w Polsce i za granic膮. Jeste艣 zainteresowana/ny?

Szukamy os贸b:

 • Ciekawych 艣wiata i zainteresowanych nauk膮 w wybranych przez siebie obszarach;
 • O r贸偶norodnych zainteresowaniach. Chcemy mie膰 w spo艂eczno艣ci zar贸wno umys艂y 艣cis艂e, jak i sportowc贸w, artystyczne dusze czy osoby lubi膮ce pisa膰 i czyta膰;
 • Gotowych do systematycznego zwi臋kszania samodzielno艣ci i odpowiedzialno艣ci, zmotywowanych do dzia艂ania i korzystania z zasob贸w LAL;
 • Wra偶liwych spo艂ecznie, otwartych i empatycznych.

This will close in 0 seconds

Czego mo偶esz si臋 spodziewa膰 w LAL?

 • Wspieramy w czasie ca艂ego procesu edukacji

Pierwszy rok to rok wybor贸w, kiedy pomo偶emy Ci z decyzj膮 na jakie rozszerzenia si臋 zdecydowa膰. W kolejnych latach b臋dziemy towarzyszy膰 Ci w realizacji 艣cie偶ki edukacyjnej, kt贸ra doprowadzi Ci臋 do dowolnie wybranego kierunku studi贸w w Polsce lub za granic膮.

 • Stawiamy wymagania

Wolno艣膰 w naszym liceum polega mi臋dzy innymi na mo偶liwo艣ci wyboru dowolnych rozszerze艅. Rewersem wolno艣ci jest odpowiedzialno艣膰. Mo偶esz si臋 wi臋c spodziewa膰, 偶e na przedmiotach wybranych jako rozszerzone, spotkasz wysokie akademickie wymagania i 艣wietnie przygotowanych nauczycieli.

 • Pracujemy bez ocen sumarycznych

B臋dziesz regularnie otrzymywa膰 informacje zwrotne o wykonywanych zadaniach oraz okresowe oceny opisowe. Nie b臋dziesz mia艂 wi臋c nad sob膮 widma strasz膮co-motywuj膮cej jedynki!

 • Pracujemy metod膮 odwr贸conej klasy

Do niekt贸rych zaj臋膰 b臋dziesz musia艂 si臋 przygotowa膰 wcze艣niej - wys艂ucha膰 wyk艂adu, przeczyta膰 wprowadzenie, zrobi膰 zadania sprawdzaj膮ce stan wiedzy.

 • Pracujemy tak偶e zdalnie (chocia偶 zdecydowanie preferujemy kontakt osobisty)

Cz臋艣膰 zaj臋膰 prowadzimy w formule zdalnej.聽 Uczymy si臋, jak efektywnie pracowa膰 w r贸偶nych trybach pracy - w szkole, zdalnie b膮d藕 hybrydowo.

 • Wyje偶d偶amy na w艂贸cz臋gi

Wyprawy edukacyjne s膮 dla nas kluczowym do艣wiadczeniem. Chcemy wsp贸lnie poznawa膰 艣wiat - jest to jeden z naszych priorytet贸w. Nie je藕dzimy do luksusowych hoteli i pensjonat贸w. Zdarza si臋, 偶e 艣pimy pod namiotami, w hostelu czy zaprzyja藕nionej szkole. Rozwijamy zaradno艣膰, dyscyplin臋, i otwarto艣膰 - na przygod臋, niewygod臋, ale te偶 i najpi臋kniejsze z niespodzianek, kt贸re nios膮 ze sob膮 odkrywanie nowych miejsc i poznawanie ludzi!

 • Pracujemy projektowo

W pierwszym roku nauki b臋dziesz realizowa膰 roczny projekt spo艂eczny, ucz臋szczaj膮c regularnie na lekcje zarz膮dzania projektem. Praca projektowa b臋dzie te偶 obecna zar贸wno na innych przedmiotach i podczas wyjazd贸w, jak i w nast臋pnych latach nauki. Mo偶esz wi臋c spodziewa膰 si臋 jej sporej dawki!

 • Rozmawiamy

Nasz膮 ambicj膮 jest zbudowanie edukacyjnego ekosystemu, kt贸rego elementami s膮: m艂odzie偶, rodzice, pracownicy szko艂y. 呕eby si臋 dobrze rozumie膰, 鈥減og艂a艣niamy鈥 wzajemne s艂uchanie i bardzo du偶o rozmawiamy. Unikamy dogmatyzm贸w i szukamy wsp贸lnie optymalnych rozwi膮za艅. Og贸lnie dost臋pna kawa, herbata, woda, sprzyjaj膮 dobrym spotkaniom.

This will close in 0 seconds