Fakultety otwarte i seminaria

Obecnie dostępne

Z pasji wspierania młodych w rozwoju osobistym i naukowym, opracowujemy seminaria i fakulktety otwarte dla uczniów i uczennic z całej Warszawy. Zapraszamy do LAL najwyśmienitszych nauczycieli i instruktorów. Wspólnie staramy się kreowac ofertę wartościową – bogatą merytorycznie,  bardzo praktyczną i pomocną w szkole i w rozwoju osobistym.

Zapraszamy na:

Zapraszamy na zajęcia otwarte LAL!

* Fakultety i seminaria są bezpłatne dla uczniów i uczennic Liceum Artes Liberales.

💡 SEMINARIUM Z LITERATURY – „KSIĄŻKI ZBÓJECKIE”

Wtorki, 17:15 – 19:00

Prowadzący: Włodzimierz Paszyński

Od prowadzącego:

„Pozwoliłem sobie tak nazwać te zajęcia. Tego określenia oczywiście sam nie wymyśliłem. Ściągnąłem je od Wieszcza – ale uczciwie, powołując się na źródło. To te książki, o których mówi do księdza Pustelnik z czwartej części mickiewiczowskich Dziadów:

Księże, a znasz ty żywot Heloisy?

Znasz ogień i łzy Wertera? /…/

Wszakże lubisz książki świeckie?…

Ach, te to są książki zbójeckie!”

Książki zbójeckie to te ważne, które pozostają z nami na dłużej, prowokują do refleksji i pytań, a niekiedy przynoszą odpowiedzi. Kiedy w tym naszym codziennym, zabieganym życiu przystajemy na moment, zasapani, często wściekli, bo coś nam znowu nie wyszło, zaczynamy sobie uświadamiać, że może czegoś w tym biegu nie zauważyliśmy, coś przegapiliśmy.

I żałujemy!

Czytając dobre książki, te zbójeckie, możemy tego uniknąć. (A najlepiej czyta się za młodu 😉 ). Zapraszamy na seminarium rozwijające umiejętności związane z czytaniem i rozumieniem literatury. Zajrzymy do ważnych i wartościowych utworów, które mogą towarzyszyć nam przez całe życie. Proponowane lektury to zarówno proza, jak i poezja – nie zabraknie też przestrzeni na dyskusję i wymianę myśli.

Start: 8 października

💡 SEMINARIUM Z MATEMATYKI

Soboty, 10:00-12:00

Prowadzący: Jan Mysłakowski

Pobierz pełny opis w PDF!

Lubisz matematykę, chciałbyś rozwijać się w tym kierunku, zrobić coś więcej, pójść dalej?

Ten kurs jest dla Ciebie!

Jan Mysłakowski – pasjonat matematyki i historii – proponuje zajęcia dostosowane do Twoich potrzeb. Rozszerzą wiedzę, koncentrując się na analizie matematycznej, a w szczególności na rachunku różniczkowym i całkowym (dla jednej zmiennej rzeczywistej 😉 ). To także możliwość zgłębienia zaawansowanych zagadnień matematycznych, które z pewnością zostaną wykorzystane podczas przedmiotów ścisłych i przyrodniczych!

Start: 5 października

💡 KLUB DEBAT ARTES LIBERALES

Termin zostanie podany wkrótce.

Prowadzący: Arkadiusz Walczak

Pobierz pełny opis w PDF!

Jeśli lubisz rozmawiać, dyskutować i chciałbyś umieć robić to skutecznie i z klasą, to miejsce dla Ciebie!

Uczestnicy Klubu nauczą się formułować logiczne argumenty, obalać kontrargumenty i skutecznie komunikować swoje stanowisko. Warsztaty te oferują uczestnikom narzędzia pomocne w planowaniu i realizacji wystąpień przed większym audytorium. Podsumowaniem będzie seria otwartych dla publiczności debat. Zajęcia pomogą rozwijać krytyczne myślenie oraz pewność siebie – doskonała okazja dla tych, którzy chcą doskonalić sztukę wystąpień publicznych. A międzyszkolna liga debatancka… czeka! 😉

💡 TEATR W LAL

Spotkanie organizacyjne: 23 września, godz. 17:30, Ogrodowa 58, 7 piętro

Prowadząca: Aleksandra Szyłło

Pobierz pełny opis w PDF!

Zajęcia teatralne w LAL to świetna okazja, by nauczyć się swobodnego występowania przed publicznością, współpracy w grupie oraz kreatywności. Uczestnicy uczą się wyrażania emocji na scenie, a przede wszystkim radzenia sobie ze stresem związanym z wystąpieniami publicznymi.

To doskonała okazja do zabawy, nauki współpracy i pracy nad sztuką teatralną, którą wspólnie wybierzecie i wystawicie!

JAK ZAREZERWOWAĆ MIEJSCE?

Dołącz do nas!

• Zarejestruj się wypelniając formularz!
  • Opłać udział: Liceum Artes Liberales, mBank 95 1140 2004 0000 3602 8407 1395

W tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko osoby zapisywanej oraz tytuł zajęć/kursu/seminarium.

Masz pytania? Napisz do nas na julia.karbowska@lal.edu.pl.